Make your own free website on Tripod.com

 

 

Polski Owczarek Nizinny-Polish Lowland Sheepdog - World Championship



Klasa szczeniąt-Puppy class - Sędzia/Judge: Barbara Larska

1884 Ponadto GŁADYSZ, Anna Dominiak wyb. obiecujący/very promising, lok. 2
1885 GORDON z Norblińskiej Doliny, Maciej Miczek wyb. obiecujący/very promising, lok. 4
1886 GUCCI z Norblińskiej Doliny, Dorota Marciniak-Lewandowska wyb. obiecujący/very promising, lok. 3
1887 HAJDUK z Norblińskiej Doliny, Małgorzata Pudłowska
1888 MÓJ KASZUB Sylena, Jerzy Olszewski wyb. obiecujący/very promising, lok. 1
1889 O RASTAMAN Rivendall, Robert, Małgorzata Ratajczak wyb. obiecujący/very promising
1890 OLIWER Rivendall, Karolina Krzesaj obiecujący/promising
1891 PAN MEFISTO Fervidus, Andrzej Wojciechowski obiecujący/promising

Klasa młodzieży-Junior class - Sędzia/Judge: Barbara Larska

1892 BERYL Tellus Mater, Joanna Ludwig doskonała/excellent
1893 BRATSIOSTRA Pon Furman, R. v/d Berg, Holandia doskonała/excellent, lok. 1, Mł. Zw. Świata/JWW
1894 Flinkbein DLA KONTEKST, Grzegorz Robak doskonała/excellent
1895 Ponadto HUZAR, Barbara Domżał doskonała/excellent
1896 MILUŚ z Armii Zbawienia, Irena M. Hudecka
1897 PREZES BUNKIER van Pon Nouraika, Gerda Steekers, Holandia b. dobra/very good
1898 QUINCY von den Zärtlichen Chaoten, Brigit Händel, Niemcy doskonała/excellent, lok. 2
1899 RATAN z Wielgowa, A.R. Hajko doskonała/excellent
1900 SEKRET ze Śpiewogry, Maciej Polz doskonała/excellent
1901 SKAUT Mała Eskadra, Zbigniew Palonek doskonała/excellent
1902 SNIKERS Mała Eskadra, Magdalena Ogonowska doskonała/excellent, lok. 3
1903 UROCZY URWIS z Czańca, Małgorzata Lula-Forysińska doskonała/excellent, lok. 4
1904 URODZIWY Dziechcinek, Andrzej Gwoździk doskonała/excellent
1905 WERS Ama Canem, Aneta Liwoch

Klasa pośrednia-Intermediate class - Sędzia/Judge: Barbara Larska

1906 CAR z Liliowego Zacisza, Lilianna Kielar doskonała/excellent, lok. 1, CWC/CAC
1907 CEDR Mościc, . Drake C., Tatu T., Tuohilampi, Finlandia doskonała/excellent
1908 Sjöhemmets EFTERLÄGTADE GILBERT, . Eskilsson A., Ulfrin L., Szwecja doskonała/excellent
1909 Marquee JIGALORUM, . Toivonen M., Kemppainen L., Finlandia doskonała/excellent, lok. 4
1910 KAROL Rivendall, Ute Peters, Niemcy doskonała/excellent
1911 NAMYSŁ z Wielgowa, Henryk Mączkowski doskonała/excellent, lok. 3
1912 NYGUS GAZDA z Banciarni, Eva Spruch, Niemcy doskonała/excellent
1913 SOBIESKI GREAT EXPECTATION, Nataśa Śinkovec, Słowenia doskonała/excellent
1914 VIVAT FLINKEBEIN Rivendall, . Bragge M., Tuohilampi T., Finlandia doskonała/excellent

Klasa otwarta-Open class - Sędzia/Judge: Barbara Larska

1915 ABSOLWENT Rivendall, Malgorzata i Tomasz Wiatroszak doskonała/excellent, lok. 2
1916 CYPRYS Mościc, Regina Szyszkowska doskonała/excellent
1917 DROPS z Golinki, Maria Orzechowska
1918 Bardzo Mi Miło Jestem GABOR, M. Slangen, Holandia doskonała/excellent
1919 GRISZU vom Muehlenberg, Sandra Hahn, Niemcy doskonała/excellent
1920 GROG Rivendall, Krystyna Glińska
1921 JESTEM FERVIDIUS Ken-Pol, Lidia, Wojciech Papiernia doskonała/excellent
1922 KOMPAN z Nowotarskiej Sfory, Lucyna Jasieniecka
1923 KONTUSZ z Wielgowa, Janusz Żerebecki doskonała/excellent, lok. 4
1924 Sasquehanna MALINNIK PONADTO, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent
1925 Sukan NEUVOKASNESTORI, . Järvinen M., O., Kanko M., Finlandia doskonała/excellent
1926 OBERON ze Śpiewogry, Dorota Malanek doskonała/excellent
1927 Borgäkers OLEN PIKKU-DEE, Vuokko Koskinen, Finlandia doskonała/excellent
1928 SIWEK z Kuny, K. Jaroszyńska doskonała/excellent, lok. 1, CWC/CAC
1929 Flinkbein WOLEC, . Tuohilampi T., Heino T., Finlandia doskonała/excellent, lok. 3
1930 WYBRANEK z Czańca, Anna Kucharska doskonała/excellent
1931 ZORBA Ama Canem, Halina Kopicera doskonała/excellent

Klasa championów-Champion class - Sędzia/Judge: Barbara Larska

1932 ALASZ z Gangu Długich (FCI), Tomasz Wiatroszak doskonała/excellent, lok. 2, Res.CACIB
1933 CHUTOR Nerita, A.R. Hajko doskonała/excellent
1934 ELEGANT GAZDA z Banciarni (FCI), . Świst A., Rayska-Świst B. doskonała/excellent
1935 FENOMEN Kontekst, Zbigniew Palonek doskonała/excellent, lok. 4
1936 HANJO PON von den Pampower Wiesen, Brigitte Wilczek, Niemcy doskonała/excellent
1937 IWAN z Zadymy, Robert Siwiak doskonała/excellent
1938 JA WIGOR Ken Pol, Barbara Domżał doskonała/excellent
1939 JAZZ Vigil, Ilona Darmach doskonała/excellent
1940 Ponwood's JIM JAM, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent
1941 Ponwood's LED ZEPPLIN, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent
1942 LISTEK Bałtycka Rapsodia, Anna Zakrzewska doskonała/excellent
1943 MAZUR z Gangu Długich, Anna Dominiak doskonała/excellent, lok. 1, Zw. Świata/WW, CACIB, CWC/CAC, Zwycięzca Rasy/BOB
1944 MROK Bałtycka Rapsodia, Mirosław Rzeczycki doskonała/excellent
1945 Exquisite Wonder NOURACK, J. van der Wiel, Holandia doskonała/excellent
1946 Tak z Murkat OBELIX CWANIAK, . Huguette S., Schmid T., Szwajcaria
1947 Ponwood's OBLONG, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent
1948 OBRYS Agajax, Roman Gomulec, Włochy doskonała/excellent
1949 OCHRONNY z Gangu Długich, Christa Lochner, Francja
1950 Flinkbein SRODEK, . Tuohilampi T., Alen H., Finlandia doskonała/excellent
1951 UROK z Jurajskiego Źródła, Andrzej Muchowicz
1952 Flinkbein ZUPEŁNY SUKCES, . Drake C., Tuohilampi T., Finlandia doskonała/excellent, lok. 3

Klasa weteranów-Veteran class - Sędzia/Judge: Barbara Larska

1953 Flinkbein KOMPLETNY-PON, . Bragge M., Tuohilampi T., Finlandia doskonała/excellent, lok. 1

Suki - Bitches


Klasa szczeniąt-Puppy class - Sędzia/Judge: Andrzej Stępiński

1954 CHARLOTTE PON v. Isala Situm, G.M. Wassink-Brandwagt, Holandia wyb. obiecujący/very promising, lok. 1
1955 Marquee KICKS BORGAKERS, Majka Borgstrom, Finlandia wyb. obiecujący/very promising, lok. 3
1956 Bardzo-Mi-Miło-Jestem LUNA, M. Slagen, Holandia
1957 OLIWKA Rivendall, Małgorzata Spychała wyb. obiecujący/very promising, lok. 2
1958 PANNA STOKROTKA Fervidus, Małgorzata Lula-Forysińska
1959 UNICA Ama Canem, Maria Szczygieł

Klasa młodzieży-Junior class - Sędzia/Judge: Andrzej Stępiński

1960 Flinkbein CAŁKIEM DOBRA, . Vartiala T., Tuohilampi T., Finlandia doskonała/excellent
1961 CZARA OGNIA Fervidus, Ilona Darmach doskonała/excellent
1962 EMISJA z Gwiazda Sirius, . Koskinen V., Kanko-Ingman M., Finlandia b. dobra/very good
1963 FELA Bursztynowa, Roman Wieckowski, Niemcy b. dobra/very good
1964 Ponadto HRECZKA, Anna Dominiak doskonała/excellent, lok. 1, Mł. Zw. Świata/JWW
1965 JAŚMINA Sekret Kadan, Helena Siwiak doskonała/excellent
1966 LIRKA Sasquehanna (FCI), Grzegorz Kobyliński doskonała/excellent
1967 MANTA Fervidus, Małgorzata Lula-Forysińska b. dobra/very good
1968 MASKOTKA Rivendall, Tomasz Wielich doskonała/excellent, lok. 3
1969 NOCKA z Armii Zbawienia, Marika Toivonen, Finlandia doskonała/excellent
1970 NUTKA z Armii Zbawienia, . Paluch I., Obara G. doskonała/excellent
1971 OKRASA z Wielgowa, Marcin Kamiński doskonała/excellent, lok. 4
1972 PASIEKA z Wielgowa, . Żerebecki J., Christiane D. doskonała/excellent
1973 UCIECHA Dziechcinek, Beata Leśniak-Małecka doskonała/excellent, lok. 2

Klasa pośrednia-Intermediate class - Sędzia/Judge: Andrzej Stępiński

1974 ABIGAIL z Eterowego Gniazda, Jacek Rydz doskonała/excellent
1975 Zalotnican APRIL ART, . Pentilla A., Mikkonen E., Finlandia doskonała/excellent
1976 CIBORA-ALKA Mościc, Roland Corot, Francja doskonała/excellent
1977 CYNIA Mościc, . Drake C., Vesterinen S., Finlandia doskonała/excellent
1978 Sobieski GLORY, Tanja Simunac, Słowenia doskonała/excellent, lok. 3
1979 Marquee INKY-DINKY, . Toivonen M., Lintukorpi P., Finlandia doskonała/excellent
1980 KROMKA od Skarbków, Kinga Skarbek doskonała/excellent, lok. 4
1981 MARYNA GAŹDZINA z Banciarni (FCI), Margot Wieckowski, Niemcy b. dobra/very good
1982 NIZINA z Wielgowa, Janusz Żerebecki doskonała/excellent, lok. 1, Zw. Świata/WW, CACIB, CWC/CAC
1983
Sukan PUSI-PUSI, Mirva Kanko, Finlandia
1984 VERENA HONEYSUCLE Rivendall, Małgorzata Wiatroszak doskonała/excellent, lok. 2

Klasa otwarta-Open class - Sędzia/Judge: Andrzej Stępiński

1985 ASANI z Kordegardy, Anna Boniecka doskonała/excellent
1986 BAXI Elita Ponów, Adam Świątek
1987 Bardzo-Mi-Miło-Jestem GIL-LATO, H. v/d Kerkhof, Holandia doskonała/excellent
1988 Marquee HOOPER-DOOPER, Marika Toivonen, Finlandia doskonała/excellent
1989 IRSCHA Owca-z-Stajnia, Gerda Steekers, Holandia doskonała/excellent
1990 LAMIA RIVENDALL z Norblińskiej Doliny, Małgorzata Pudłowska
1991 LIMA GAŹDZINA z Banciarni (FCI), Barbara Rayska-Świst
1992 ŁUNA ŁADNA z Armii Zbawienia, Irena M. Hudecka doskonała/excellent
1993 MGIEŁKA Bałtycka Rapsodia, Anna Zakrzewska doskonała/excellent
1994 NADZIEJA Hajko-Nerita, Annie Verhoef, Holandia b. dobra/very good
1995 NIWA z Psiego Raju, Janusz Żerebecki doskonała/excellent, lok. 2
1996 RAIKA Exquisite Wonder, J. van der Wiel, Holandia doskonała/excellent, lok. 4
1997 ROSA ze Śpiewogry, Anna Grabska doskonała/excellent
1998 RUTA ze Spiewogry, . Borgstrom M., Myllymaki K., Finlandia doskonała/excellent
1999 Ynnizin's SEVENTH ALEXANDRIT, Katarina Karlberg, Szwecja doskonała/excellent, lok. 3
2000 WYJĄTKOWA WIZJA Mościc, Witold Żulewski doskonała/excellent, lok. 1, CWC/CAC
2001 ZOSJA Pon Piekarz, H. Bakker, Holandia doskonała/excellent
2002 ZRYWNA z Gangu Długich, A.R. Hajko b. dobra/very good
2003 Flinkbein ŹRENICA, Taija Tuohilampi, Finlandia doskonała/excellent

Klasa championów-Champion class - Sędzia/Judge: Andrzej Stępiński

2004 CZARLA Jamkin, . Paluch I., Obara G. doskonała/excellent
2005 DRUHNA z Gangu Długich, Teresa, Oskar Emerich doskonała/excellent, lok. 1, Res.CACIB, CWC/CAC
2006 GRZANKA Hajko-Nerita FCI, Kinga Skarbek doskonała/excellent
2007 JAGODA KSIĘŻYCOWA Sylena, A.R. Hajko doskonała/excellent
2008 ŁASA POMPONKA z Wielgowa, Urszula Staszczyk doskonała/excellent
2009 Ponwood's MONA LISA, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent, lok. 3
2010 Sukan NAMI-NAMI, Ana Pentilla, Finlandia doskonała/excellent
2011 Ponwood's PANCY, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent
2012 Ponwood's PAULA, . Bruns B., Stamp W., Niemcy
2013 RADOSNA Blusałka, Regina Szyszkowska doskonała/excellent, lok. 2
2014 Flinkbein SWIETNY, . Bragge M., Perttula M., Finlandia doskonała/excellent, lok. 4

Klasa weteranów-Veteran class - Sędzia/Judge: Andrzej Stępiński

2015 ARNIKA znad Kośna, Małgorzata Wiatroszak doskonała/excellent, lok. 1
2016 DASZBA z Armii Zbawienia, Irena M. Hudecka doskonała/excellent, lok. 4
2017 ERA Sekret Kadan, Krzysztof Danilewski doskonała/excellent
2018 Ponwood's FANCY GIRL, . Bruns B., Stamp W., Niemcy doskonała/excellent, lok. 2
2019 GWARA ze Śpiewogry, Grażyna Kurowska doskonała/excellent, lok. 3
2020 HEXA z Armii Zbawienia, Irena M. Hudecka doskonała/excellent
2021 LANDRYNKA z Liliowego Zacisza, Lilianna, Lech Kielar

 

 

 

 

 

 

ponbreeders/internationalrecipes/faq/pontails/ponparent/apriltherapy/homecooking/ponhoroscopes